PIPC organizuje warsztaty dedykowane nie tylko dla branży chemicznej – 20-21 września, Katowice
Energetyka Konferencje Wydarzenia

PIPC organizuje warsztaty dedykowane nie tylko dla branży chemicznej – 20-21 września, Katowice

Polska Izba Przemysłu Chemicznego zaprasza na wydarzenie w zupełnie nowej, innowacyjnej formule Workshops & Networking. Nie będzie to klasyczna konferencja dla branży chemicznej, a wyjątkowa okazja, by wychodząc poza tradycyjne debaty i krótkie prezentacje, skupić się na zaprezentowaniu i przedyskutowaniu praktycznego podejścia do strategicznych tematów dotykających przemysł chemiczny w formule warsztatów, pokazów, case-study i otwartych moderowanych dyskusji z udziałem wszystkich uczestników.

Reklama
Kongres #Industry360

Cyfrowa i bezpieczna – transformacja przemysłu chemicznego: Workshops & Networking PIPC odbędzie się 20-21 września br. w Hotelu Novotel w Katowicach (spotkanie stacjonarne) i realizowane będzie pod egidą dwóch projektów PIPC – Programu Bezpieczna Chemia oraz Projektu Chemia 4.0.

Nowa formuła wydarzenia i dyskusje o transformacji branży chemicznej prowadzonej w zrównoważony i bezpieczny sposób

Workshops & Networking PIPC to nie klasyczna konferencja przemysłu chemicznego, a wyjątkowa platforma równoległych, kameralnych spotkań z ekspertami, w ramach których uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z planowanymi oraz aktualnymi zmianami w zakresie regulacji, dobrymi praktykami czy innowacyjnymi rozwiązaniami z obszarów bezpieczeństwa procesowego i BHP, cyfryzacji i cyberbezpieczeństwa. Jeden blok poświęcony zostanie zagadnieniom realizowanym w ramach Programu Bezpieczna Chemia, drugi poświęcony będzie Projektowi Chemia 4.0.

Program Bezpieczna Chemia to jedyny w Polsce projekt poświęcony kwestiom szeroko rozumianego bezpieczeństwa skierowany do przedsiębiorstw sektora chemicznego. Projekt koncentruje się wokół zagadnień związanych z bezpieczeństwem procesowym, znaczeniem BHP, legislacją oraz współpracą z organami kontroli i promocją dobrych praktyk. Celem działań jest zwiększenie świadomości znaczenia bezpieczeństwa pracy w firmach członkowskich PIPC oraz promowanie najwyższych standardów działań w obszarze bezpieczeństwa w całym przemyśle chemicznym. Z kolei Projekt Chemia 4.0 to autorski projekt PIPC utworzony w 2018 r. będący odpowiedzią na zmiany i nowe kierunki rozwoju wynikające z wdrażania rozwiązań czwartej rewolucji przemysłowej.

W ramach wydarzenia pierwszego dnia będą odbywały się całodzienne, równoległe warsztaty, spotkania, pokazy i prelekcje, a drugiego dnia odbędzie się śniadanie biznesowe w formule moderowanych rozmów round-table, co zakończy całe wydarzenie. Poza możliwością aktywnego zaangażowania w spotkania, pomiędzy warsztatami i prelekcjami będzie zapewniony dodatkowy czas na networking i kuluarowe podsumowania zagadnień omawianych w poszczególnych sesjach.

Szczególne zaproszenie do udziału w wydarzeniu kierowane jest do ekspertów i specjalistów związanych z branżą chemiczną i branżami pokrewnymi, którzy w przedsiębiorstwach zaangażowani są w aspekty bezpieczeństwa, BHP, cyberbezpieczeństwa oraz procesy transformacji cyfrowej, dostawców nowoczesnych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa oraz urządzeń i technologii cyfrowych, jak również do przedstawicieli administracji odpowiedzialnych za środowisko prawne w przemyśle chemicznym, kancelarii prawnych zajmujących się aspektami prawno-biznesowymi w przemyśle, firm doradczych i konsultingowych, biur projektowych, a także wszystkich, którzy zechcieliby podyskutować na temat najnowszych trendów i transformacji w przemyśle chemicznym.

Wśród warsztatów odbywających się w ramach Workshops & Networking PIPC odbędą się m.in.:

Atom w zakładzie przemysłowym – jądrowa technologia dedykowana przemysłowi chemicznemu

Czym jest technologia HTGR (High Temperature Gas cooled Reactor) i czym różni się ona on znanych nam już wcześniej technologii jądrowych? Czy da się zaimplementować technologię SMR w przemyśle? Na jakie potrzeby przemysłu chemicznego może ona odpowiedzieć? O rozwoju technologii HTGR, korzyściach jej wdrożenia na skalę komercyjną w zakładach przemysłowych, etapie, na którym znajdują się prace w jej tworzeniu, opowiedzą przedstawiciele Narodowego Centrum Badań Jądrowych (NCBJ), zajmujący się rozwojem tej technologii w Polsce.

Przyszłość baterii litonowo-jonowych

Jednym z warsztatów podczas wydarzenia będzie także: Niepewna przyszłość litu. Co czeka produkcję i recykling baterii? Spotkanie poświęcone zostanie omówieniu propozycji Komisji Europejskiej dot. klasyfikacji litu jako substancji reprotoksycznej kategorii 1A, znaczeniu soli litu dla przemysłu, a dyskusji zostaną poddane potencjalne konsekwencje dla polskiej i unijnej gospodarki. W warsztacie udział wezmą m.in. przedstawiciele BASF Polska, Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych oraz International Lithium Association. Spotkanie dedykowane jest nie tylko branży chemicznej, lecz także przedstawicielom sektora motoryzacyjnego i bateryjnego.

Przeprowadź ewakuację osoby poszkodowanej

Jak reagować w przypadku wykrycia gazów niebezpiecznych w zakładzie przemysłowym oraz jak działa stacjonarna i mobilna detekcja gazów w praktyce? Przedstawiciele firmy zapraszają na warsztat praktyczny, który odbędzie się w katowickiej siedzibie Dräger Polska (oddalonej o 5 minut od Hotelu Novotel) i będzie składał się z 2 części – część teoretyczna to omówienie procedur i dobrych praktyk przed rozpoczęciem prac w przestrzeniach zamkniętych, część praktyczna zaś będzie umożliwiała uczestnikom wejście do takiej przestrzeni i przeprowadzenie ewakuacji osoby poszkodowanej. W zakresie ćwiczeń będzie można również skorzystać ze sprzętu ucieczkowego lub izolującego drogi oddechowe.

Wyciek gazu niebezpiecznego w zakładzie chemicznym

Podczas warsztatu poświęconemu zapobieganiu i minimalizacji strat związanych z wyciekami gazów niebezpiecznych, porozmawiamy o roli systemów detekcji gazów w zakładzie chemicznym oraz opowiemy o historii systemów detekcji gazów i powodach, dla których się je stosuje, pojęciach takich jak ryzyko, zagrożenie czy LOPC czy wymaganiach i oczekiwaniach wobec systemów detekcji gazów.

Jak zaoszczędzić energię w zakładzie przemysłowym? Rozwiązanie Energy Management System

Dołącz do warsztatów ABB i zdobądź praktyczną wiedzę oraz umiejętności, które pozwolą Ci efektywnie optymalizować koszty pracy zakładów przemysłowych oraz utrzymać ich wydajność w zmieniającym się otoczeniu energetycznym. W trakcie warsztatu uczestnicy dowiedzą się, jak skutecznie połączyć zaawansowane mechanizmy z systemem zarządzania i śledzenia przepływu różnego rodzaju energii, poznają metody skutecznego monitorowania produkcji oraz utraty energii, a także będą w stanie prowadzić zakład energetyczny w sposób, który zapewnia stabilność działania, jednocześnie, uwzględniając wymagania ekonomiczne z uwzględnieniem dynamicznej sytuacji na rynku energii.

Premiera case-study z wdrożenia Enxoo & Salesforce w CIECH Sarzyna

Poznamy także fascynujące case study CIECH Sarzyna i najnowsze trendy, które zmieniają oblicze przemysłu chemicznego. Warsztat o tym, jak CIECH Sarzyna usprawnił procesy sprzedaży z wykorzystaniem najnowszych technologii oraz uzyskała lepszą, pełniejszą i szybszą obsługę klienta, a także większą sprawność biznesową poprowadzą: Enxoo, Salesforce i CIECH Sarzyna. Ten case stanowi wartościową lekcję dla innych przedsiębiorstw z branży chemicznej, które rozważają cyfrową transformację.

Dekontaminacja, degazyfikacja, digitalizacja – międzynarodowa współpraca Climbex i Dekonta

Jedno ze spotkań stanie się również możliwością poznania i wymiany myśli z ekspertami czeskiej spółki Dekonta, którzy poprowadzą wspólne warsztaty na zaproszenie spółki Climbex. Uczestnicy poznają historię międzynarodowej współpracy obydwu firm, a także ich portfolio produktowe omówione w ramach case-study.

Warsztat Urzędu Dozoru Technicznego

Na czym polega technologia Digital Twin i jakie korzyści może nieść dla przemysłu? Czy może ona usprawnić podejmowanie decyzji w przedsiębiorstwie? W jaki sposób jest w stanie wpłynąć na optymalizację procesów, gdzie może być stosowana Zapraszamy na warsztat Dynamiczne zarządzanie ryzykiem urządzeń w instalacji procesowej. Case-study: wdrożenie technologii Digital Twin do zarządzania integralnością mechaniczną urządzeń ciśnieniowych.

Dyrektywa NIS-2 – procedury cyberbezpieczeństwa w przemyśle

Odpowiedzią Unii Europejskiej na pogłębiające się zagrożenie w cyberprzestrzeni jest Dyrektywa NIS2, która aktualizuje i zaostrza przepisy dotyczące działalności biznesu w cyfrowym świecie. Na jej temat porozmawiamy podczas warsztatu Dyrektywa NIS2. Wyzwania we wdrażaniu unijnych regulacji.

Warunki udziału:

  • Udział w wydarzeniu jest limitowany i odpłatny.
  • Rejestrując się na wydarzenie, masz jednak nielimitowany dostęp do udziału w każdym warsztacie, szkoleniu i spotkaniu, a także w śniadaniu biznesowym.
  • Dla Członków PIPC udział w wydarzeniu kosztuje 349 zł + VAT.
  • Dla organizacji niezrzeszonych w PIPC udział w wydarzeniu kosztuje 699 zł + VAT.
  • Bilet nie zawiera noclegu.

Link do rejestracji: https://pipc.org.pl/events/cyfrowa-i-bezpieczna-transformacja-przemyslu-chemicznego-workshops-networking-pipc/

PIPC organizuje warsztaty dedykowane nie tylko dla branży chemicznej – 20-21 września, Katowice


Polska Izba Przemysłu Chemicznego (PIPC)

Polska Izba Przemysłu Chemicznego powstała w 1988 r. i jest największą organizacją reprezentującą branżę chemiczną na arenie krajowej i międzynarodowej. Izba bierze czynny udział w procesach legislacyjnych oraz wspiera działania na rzecz rozwoju branży. PIPC jest realizatorem wielu projektów tj: „Kongres Polska Chemia”, „Kampania Polska Chemia”, „Bezpieczna Chemia”, „Forum Rozwoju Przemysłu”, „Chemia 4.0”, „ChemHR”, czy „Energia dla Chemii”.

źródło: PIPC

Reklama
ITM_24_1920x250
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. View more
Cookies settings
Akceptuję
Polityka prywatności
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active
Save settings