Panattoni ukończyło realizację blisko 40 000 m kw. w ramach City Logistics Warsaw IV na Annopolu. Połowę powierzchni w lipcu br. zajmie firma TRUMPF Huettinger. Zakład produkcyjny obsłuży m.in. rynki w USA, Japonii, Korei i Chinach.
Warszawa atrakcyjna dla powierzchni przemysłowych.
Panattoni w regionie stolicy zbliża się do 2 mln m kw. dostarczonej powierzchni, a znaczną część portfolio stanowią realizacje w granicach miasta. Deweloper m.in. ukończył największą dotychczas realizację w samej Warszawie: kompleks dwóch hal – Panattoni Park City Logistics Warsaw IV na Annopolu zajął 39 000 m kw.
Jeden z budynków został w całości wynajęty przez firmę TRUMPF Huettinger, która już w lipcu br. skorzysta z 19 200 m kw. powierzchni produkcyjno-magazynowej oraz 3 200 m kw. biurowej. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w projektowaniu i produkcji nowoczesnej elektroniki dla zastosowań przemysłowych. Rozwiązania firmy dostarczają stabilne zasilanie dla produktów przemysłu high-tech. Dzięki temu najwięksi światowi gracze, wykonujący m.in. smartfony, telewizory, samochody, panele fotowoltaiczne czy szkło architektoniczne, mogą rozwijać swoje produkty.
W ramach City Logistics Warsaw IV firma TRUMPF Huettinger prowadzić będzie m.in. montaż układów elektronicznych oraz innych elementów i komponentów dla szeroko pojętej elektroniki przemysłowej. Panattoni m.in. dostosuje budynek do pracy stałej oraz zapewni utrzymanie temperatury zgodnie z wymaganiami klienta.
– „Annopol przez dziesięciolecia stanowił zagłębie i bardzo ważny ośrodek przemysłowy, z kluczowymi dla regionu zakładami produkcyjnymi. W dobie dążenia do stabilizacji łańcuchów dostaw, którego następstwem jest nearshoring, czyli relokacja produkcji bliżej odbiorcy, tego typu lokalizacje ponownie zyskują na znaczeniu. Cieszymy się, że takie inwestycje jak City Logistics Warsaw IV, pozwalają nawiązać do tradycji tego miejsca, tworząc doskonałe warunki dla procesów produkcyjnych, a dzięki położeniu w granicach miasta zapewniają bardzo dobry dostęp do wykwalifikowanej kadry.
Panattoni dzięki obecności w kluczowych lokalizacjach warszawskiego rynku mogło szybko zaproponować powierzchnię dostosowaną do potrzeb i procesów firmy TRUMPF Huettinger” – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni. –„Strategiczne położenie w centrum Europy i bliskość Niemiec, gdzie znajduje się centrala TRUMPF Huettinger, powoduje, że Polska jest globalnie drugim największym rynkiem dla działalności firmy” – dodaje.
City Logistics Warsaw IV znajduje się na warszawskim Annopolu, 11 km od centrum miasta i zaledwie 2 km od drogi ekspresowej S8, łączącej stolicę m.in. z Białymstokiem, Łodzią i Wrocławiem. Inwestycja miejska zapewnia bliskość m.in. pętli tramwajowej i bezpośrednich połączeń z innymi dzielnicami. Lokalizacja zapewni dogodny dojazd do miejsca pracy, a nowy obiekt umożliwi firmie TRUMPF Huettinger ulokowanie produkcji w niedużej odległości od innych zakładów przedsiębiorstwa.
Park na Annopolu składa się z dwóch hal o łącznej powierzchni 39 000 m kw., a oprócz firmy TRUMPF Huettinger, produkcję prowadzić będą też m.in. firmy z branży wentylatorów i silników, czy sprzętu do obróbki materiałowej. Inwestycja na warszawskim Targówku wyposażona zostanie w liczne zrównoważone rozwiązania. Deweloper planuje nasadzenia na terenie obiektów, a także zieloną strefę relaksu z udogodnieniami dla pracowników. Ponadto użytkownicy budynków skorzystają z zewnętrznej siłowni, mebli wykonanych ze zużytych turbin wiatrowych, a także parkingów rowerowych czy stacji do ładowania samochodów elektrycznych. Znacznie ograniczone zostanie także zużycie energii elektrycznej oraz wody – m.in. dzięki wykorzystaniu wody szarej i deszczówki.
City Logistics Warsaw IV to kolejny projekt nowoczesnego centrum logistycznego w formule City Logistics zlokalizowanego na terenie Warszawy. Obiekt dedykowany jest najemcom obsługującym stolicę, zwłaszcza jej wschodnią część oraz centrum. Uniwersalna i jednocześnie elastyczna powierzchnia obiektu umożliwia dostosowanie jej do potrzeb najemców z wielu branż, szczególnie oferujących zakupy w Internecie.
Projekt obejmuje dwie hale o łącznej powierzchni ponad 39 tys m kw. i wpisuje się w logistyczną koncepcję „ostatniej mili”. Jest dedykowany głównie procesom zamówień internetowych, które wymagają błyskawicznej dostawy na terenie miasta.
Park zapewnia możliwość elastycznego kształtowania modułów zarówno biurowych jak i magazynowych. Oferuje wygodne place manewrowe, bramy „0” oraz liczne miejsca postojowe. Budynki certyfikowane są w systemie „BREEAM” na poziomie „Very Good”.
źródło: Panattoni