Grupa Selena, jeden z liderów branży chemii budowlanej, otworzyła w Węgrowie w województwie mazowieckim nowoczesny zakład swojej spółki Tytan EOS. Fabryka posiada własne laboratorium kontroli jakości i wykorzystuje do produkcji zautomatyzowane rozwiązania. Lokalizacja w centrum Polski umożliwia dogodny transport na terenie całego kraju oraz eksport do Ukrainy, Czech i Słowacji.
– Z węgrowskiej fabryki będziemy wysyłać na cały świat produkty Tytan EOS, czyli jednej ze spółek Grupy Selena, która jest globalnym producentem i dystrybutorem produktów chemii budowlanej, działającym na czterech kontynentach. Nowy zakład to także najwyższe standardy i bezpieczeństwo produkcji, a przede wszystkim komfort pracowników, dlatego m.in. do absolutnego minimum zmniejszyliśmy zapylanie przy dozowaniu suchych dodatków. Ponadto zależało nam, by nasza obecność w Węgrowie współgrała z lokalnym rynkiem, dlatego linia produkcyjna została dostosowana do tutejszych surowców. Chcemy być bowiem nie tylko inwestorem, ale także partnerem dla lokalnego biznesu i samorządu – podkreśla Roman Owczarek, prezes Tytan EOS Węgrów.
W Węgrowie produkowane będą m.in. kleje do płytek oraz kleje do ociepleń, tynk maszynowy, obrzutka, zaprawy do murowania, fugi w 20 kolorach, hydroizolacje oraz wylewki. Zautomatyzowana linia produkcyjna dostosowana jest do produkcji z wykorzystaniem lokalnych surowców, zakład posiada też własne laboratorium kontroli jakości.
Selena stawia na mocny rozwój – w ciągu ostatnich trzech lat dotychczasowy zakład Tytan EOS podwoił wyniki sprzedaży w Polsce. Firma już planuje dalsze kroki na 2022 rok i budowę kolejnej linii produkcyjnej w Węgrowie, co pozwoli zwiększyć produkcję nawet trzykrotnie. Dodatkowo zakład uruchomi drugą zmianę produkcyjną, w związku z czym przewiduje zatrudnienie prawie 30 dodatkowych pracowników w przyszłym roku.
W 2022 roku Tytan EOS Węgrów powiększy się też o Dział R&D, a na wjeździe do zakładu zostanie zainstalowana bramka pozwalająca na weryfikację towarów. Będzie to możliwe dzięki wprowadzeniu nowoczesnej i innowatorskiej technologii RFID, czyli identyfikacji za pomocą fal radiowych. W tym celu na wózkach widłowych transportujących produkty zostaną zainstalowane czytniki, anteny, specjalny komputer i ekran do obsługi. Odczyty znaczników pozwolą na szybkie załadunki bez opuszczania pojazdów. System RFID posłuży przede wszystkim do integracji tagów RFID gotowych wyrobów z obecnym rozwiązaniem etykiet z kodem kreskowym oraz automatyzacji rejestracji przyjęć i dostaw, co umożliwi podwójną weryfikację towarów, przyspieszy pracę oraz wyeliminuje możliwość błędów rejestracji.
Obecnie Grupa Selena posiada zakłady produkcyjne w Polsce, Korei Południowej, Chinach, Rumunii, Turcji, Kazachstanie, Hiszpanii i we Włoszech. W październiku 2021 r. spółka zapowiedziała, że planuje uruchomienie nowej inwestycji w Kazachstanie.